Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Warszawa

Reumatolog Warszawa prywatnie

Na dzień 30-04-2024 w Warszawie jest 5 specjalistów reumatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 7 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 300-309 PLN.

Reumatolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób dotyczących krążenia i stawów. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Warszawie zbiera wywiad i wykonuje badania dotykowe, takie jak badanie stawów i tkanek, aby postawić diagnozę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, środki przeciwbólowe, leki modyfikujące chorobę i terapię ruchową. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród chorób objętych ich specjalizacją znajdują się między innymi RA, zapalenie stawów, choroba Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie ścięgien, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, infekcyjne zapalenie stawów. Reumatolodzy w Warszawie pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat skutecznych metod kontrolowania bólu.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówPoznańRzeszów.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Warszawie.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) objawia się bólem, mrowieniem w nadgarstku i palcach. Chorzy mają trudności z zaciśnięciem pięści, skarżą się na osłabienie chwytu. Może być wynikiem uprawianego sportu (tenis, badminton) lub wykonywanej pracy (szycie, praca przy komputerze).

Dlaczego boli kręgosłup?

Dlaczego boli kręgosłup?
Badania zwracają uwagę na genetyczne predyspozycje do kłopotów z kręgosłupem, ale pokazują też duże znaczenie codziennych nawyków. Medycyna ogranicza jednocześnie stosowanie leków i coraz bardziej stawia na rehabilitację, a nawet na metody alternatywne.

Jak rozpoznać początki demencji

Jak rozpoznać początki demencji
Zespół otępienny rozwija się powoli i zaczyna od subtelnych sygnałów. To na tym etapie pomoc psychologiczna będzie najbardziej efektywna i będzie procentować na lata. Jeśli sygnały świadczyć będą po prostu o przemęczeniu, tego rodzaju konsultacja nie zaszkodzi. Jeśli to objawy rozwijającej się choroby neurodegeneracyjnej, specjalistycznej pomocy na tym etapie nie sposób przecenić.