Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Gdańsk

Endokrynolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 04-05-2024 w Gdańsku jest 6 lekarzy endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 319 zł.

Endokrynolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa oraz jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Gdańsku jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo skomplikowana dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może wysłać potrzebującego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Gdańsku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Jak zimą dbać o skórę

Jak zimą dbać o skórę
Co najbardziej doskwiera skórze zimą? Mróz, niskie temperatury, wiatr oraz... słońce! Najgorsze są zmiany temperatur: wychodzimy z ogrzewanego pomieszczenia (20-25 stopni) na mróz (minus 10). Trzydzieści stopni różnicy to dla skóry bardzo dużo - zareaguje skurczem naczyń krwionośnych, który uruchomi kolejne reakcje. Jeśli do tego mamy wrażliwą cerę, jej reakcje będą szybsze i mocniejsze, może dojść do podrażnienia, a skóra będzie nienaturalnie napięta, piekąca i swędząca.

In vitro nie zwiększa ryzyka wad wrodzonych

In vitro nie zwiększa ryzyka wad wrodzonych
Dzieciom, które urodziły dzięki in vitro, nie grozi upośledzenie umysłowe ani autyzm. Po zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego wcale nie rodzi się więcej dzieci z wadami wrodzonymi – przekonują specjaliści.

Nadciśnienie tętnicze - cichy wróg

Nadciśnienie tętnicze - cichy wróg
Nadciśnienie tętnicze jest aktualnie jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. Według danych WHO z 2000 roku około 26% społeczeństwa ma zdiagnozowane i leczone nadciśnienie, a zgodnie z wszelkimi prognozami do roku 2025 będzie to aż 29% dorosłej populacji. Statystyki milczą jednak o przypadkach osób, które nie wiedzą, że chorują na nadciśnienie. Samo podwyższone ciśnienie nie daje bowiem objawów i przez wiele lat może rozwijać się niezauważalnie- sytuacja taka prowadzi jednak do szeregu poważnych następstw. Obok palenia tytoniu i hipercholesterolemii nadciśnienie tętnicze jest jednym z najczęstszych przyczyn zgonu na świecie- najgroźniejsze powikłania narządowe nim wywołane to udar mózgu, zawał serca, zaawansowana miażdżyca czy niewydolność nerek.